Program PIT

Jeśli uzyskaliśmy dochody w tym roku, jesteśmy zobowiązani do rozliczenia z podatku. Musimy pamiętać przy tym o obowiązujących terminach, wypełnić odpowiednią deklaracje i podać te informacje fiskusowi. W celu uproszczenie tego procesu, stworzono nową możliwość. Od niedawna można dokonać rozliczenia z PITów przez Internet, co nie wymusza na nas konieczności pojawienia się w urzędzie. Do prawidłowego wypełniania deklaracji możemy wybrać program PIT Pro.

Rozliczenie online jak to działa?

W celu ułatwienia rozliczania, wszystkie druki dostępne są w sieci za darmo. Formularze można wydrukować i zanieść do skarbówki, lub wypełnić w całości elektronicznie. Wystarczy pobrać odpowiedni program do pit 2014 i uzupełnić PIT online. Wypełnioną deklaracje podatkową wysyłamy na stronę urzędu. W odpowiedzi powinniśmy otrzymać druk zwrotny z potwierdzeniem dokonania zeznania podatkowego.

Program do Pitów

Jest to coraz bardziej popularna forma dokonywania rozliczeń. Trudno się dziwić, takie rozwiązanie bowiem posiada same zalety. Jest to szybki, łatwy i wygodny sposób na sprawne  złożenie zeznania podatkowego. Można dokonać rozliczenia nie ruszając się z domu, przez co unika się stania w kolejkach i marnowania czasu na powtórne wypełnianie druków w razie błędu. PITy przez Internet, zyskują coraz szersze grono zwolenników. Szacuje się, że niedługo będzie to jedyna forma wypełniania deklaracji.

Bez względu na to, jaką formę rozliczenie wybierzesz, musisz pamiętać o obowiązujących Cię terminach. Pracodawcy mają na to czas do końca lutego 2014 roku. Podatnicy wypełniający druku PIT: 36, 37, 38, 39, składają deklaracje do końca kwietnia 2014. Jeśli przekroczymy te terminy, możemy liczyć się z surowymi konsekwencjami.