Do kiedy PIT 28

Posted by on sty 14, 2014 in PIT 28 | 0 comments

Na ogół podatnicy mają obowiązek zapamiętać jedną datę dotyczącą rozliczenia podatkowego – 30 kwietnia. W tym dniu mija dozwolony czas wypełniania druków podatkowych. Aczkolwiek nie tyczy się to wszystkich rodzajów druku.

PITy wymagające pośpiechu

W przypadku formularzy PIT 11 oraz PIT 28 ostateczny termin złożenia deklaracji dzieje się dużo wcześniej, to znaczy 31 stycznia. PIT 11 jest rozliczany wcześniej od innych, jako że jest źródłem danych dla większości zatrudnionych podatników. Natomiast PIT 28 składamy wcześniej, albowiem dotyczy podatników rozliczających się na zasadzie ryczałtu.

PIT 28 - dla których podatników

Przypomnijmy, że druk ten dosięga podatników, którzy w poprzednim roku trudnili się działalnością gospodarczą opodatkowaną ryczałtem lub odnotowali dochody z racji dzierżawy, najmu, poddzierżawy, podnajmu. Formularza PIT 28 nie da się jednocześnie z małżonkiem, jak też nie współgra z ulgami prorodzinnymi. Jeżeli Ty powinieneś wykorzystać PIT 28, zacznij to robić jak najszybciej, by uchronić się od kary za nieterminowość.

Szybki PIT 28

Ażeby wypełnić deklarację w szybszym tempie, opłaca się wybrać udogodnienie w formie PIT online czy też użyć narzędzia, jakim jest Program PIT 2014. W tej aplikacji znaleźć można wszystkie typy deklaracji, w tym PIT 28. 

Funkcjonujący w programie system porad i podpowiedzi da szansę rozliczyć PIT nawet najmniej obeznanym podatnikom, co może mieć szczególne znaczenie w wypadku PIT 28, wymagającym pośpiechu. Program ten czeka na naszym serwisie, za darmo!

pit 38 podatki pit Formularz pit 36 ulga na dzieci pit 2014 PIT przez Internet Program do pit PIT 36 odliczenia podatkowe podatki 2014

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>