PIT dla studentów

Posted by on mar 8, 2014 in Artykuły | 0 comments

Studenci również interpretowani są jako podatnicy. Dlatego, jeśli zdobyli dochody w trakcie poprzedniego roku, są zobowiązani wyjawić je w postaci druku PIT.  

Co ze stypendiami

Studenci dość często odnajdują okazyjne źródła dochodów w postaci stypendiów. To wiekowa i korzystna forma finansowania uczniów. Całe szczęście, pieniądze ze stypendiów nie są uwzględniane jako dochody, dlatego też nie będzie od nich oczekiwany podatek. Każdy kształt stypendiów – mieszkaniowych, socjalnych, naukowych – jest zwolniony z podatku.

Jaki PIT dla studenta

Studenci głównie są zatrudniani na podstawie umowy zlecenie lub umowy o dzieło. Obie sytuacje sprawiają, że student dokonuje rozliczenia formularzem PIT 37. Formularz PIT 37 druk jest najbardziej powszechny i wszechstronny, dlatego student wypełnia deklaracje takim sposobem, jak większość obywateli.

Szybkie rozliczenie

W obecnych czasach proces deklarowania podatku jest o wiele prostszy. Musimy jedynie wybrać PIT online lub pobrać darmowy program do PIT 2013, ażeby móc zeznać swój podatek. To najwygodniejsze rozwiązanie dla młodych ludzi, którzy większość czasu spędzają w Internecie i są przyzwyczajeni do obsługiwania narzędzi elektronicznych. Studia to też wiele formalności, jakie należy spełnić przez Internet, dlatego dla studenta formularze podatkowe 2013 to prosta czynność.

Absolutnie bezpłatny program do PIT 2013 to świetne narzędzie dla studenta, znajdujące się na naszym serwisie. Zapraszamy do deklaracji PIT!

pit 38 podatki pit Formularz pit 36 ulga na dzieci pit 2014 PIT przez Internet Program do pit PIT 36 odliczenia podatkowe podatki 2014

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>