Najczęściej zadawane pytania odnośnie programów PIT

Posted by on paź 25, 2013 in Artykuły | 0 comments

Czy opłaca Cię rozliczyć przez Internet? Który program jest do tego najlepszy? Poznaj odpowiedzi na te pytania.

Programy do wypełniania PITów są jako aplikacje on line, zaś pozostałe należy ściągnąć na dysk i dokonać instalacji. Jaka postać działa lepiej?

Najlepszym rozwiązaniem jest to, aby program do wypełniania PITów posiadał obydwie formy, zarówno internetową, a także dyskową. Wtedy zyskujemy pewność, że twórcy programu skupili się na oczekiwaniach zarówno płatników podłączonych do internetu, jak też tych, którzy chcieliby uzupełnić formularz nie używając internetu. Niektórzy podatnicy nie dysponują zaufaniem w kwestii formy online’owej i postanawiają uzupełnić PIT bez obaw o tym, że niespodziewanie stracą połączenie internetowe albo że ich dane zniszczą się jakimś sposobem.

Czy warto użyć Chmury podczas rozliczenia formularza?

Z pewnością, PIT program, mający możliwość załadowania pliku z drukiem PIT w Chmurze, zapewnia nam wyższą trwałość i dostępność tego pliku.

Czy przesłanie i wypełnienie PITu za pośrednictwem programu PIT może mieć jakiś związek z opłatami?

Najlepiej jest używać programów, jakie są dostępne za darmo w Internecie, w formie upominków wraz z gazetami albo możliwe do oddzielnego zakupienia w kiosku. Program nie oczekuje żadnych pieniędzy za uzupełnienie i wysłanie PITu.

Czy program podatkowy będzie mi podpowiadał, jak przeprowadzić zeznanie PIT?

Porządny program podatkowy ma w sobie załączony kalkulator, umiejący przeliczyć wszystkie potrzebne kwoty po przepisaniu przez nas danych figurujących w PIT 11, co w ogromnym stopniu upraszcza pracę wielu podatnikom. Na wstępie zaś podpowie, który druk powinniśmy uzupełnić oraz co należy wpisać w poszczególnych rubryczkach. 

Czytelniku, zapoznałeś się z pytaniami, które nurtują wielu wykorzystujących możliwości Internetu i rozliczających się online. Mamy nadzieję, że pomoże przyswoić temat i rozwieje wszelkie wątpliwości, a w przyszłości ten sposób przekona do dokonania rozliczeń przy użyciu komputera.

 

pit 38 podatki pit Formularz pit 36 ulga na dzieci pit 2014 PIT przez Internet Program do pit PIT 36 odliczenia podatkowe podatki 2014

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>