Jak wypełnić PIT na 5

Posted by on lut 19, 2014 in Artykuły | 0 comments

Aby mieć z głowy PIT nie należy go jedynie wysłać. Powinno się to spełnić należycie. Pokazujemy następne zestawienie problematycznych pomyłek, których musimy się wystrzegać na każdym kroku!

PIT bez załączników jest niepełny

 

Deklaracje podatkowe nie są pojedynczymi arkuszami. Zawierają też przypisane im załączniki. Jeśli wypełniamy formularz przez PIT online lub program do PIT 2013, dostajemy automatyczne podpowiedzi, które załączniki musimy wypełnić. Dzięki tej pomocy nie zapomnimy o istotnych dokumentach. Listę załączników odszukamy w Internecie lub w programie do PIT.

 

Poprawne liczby

 

Podatki to działania matematyczne, dlatego jeśli jest to naszą słabą stroną, niech pomoże nam program do PIT 2013. Gdy wolimy robić to sami, miejmy na uwadze, aby dwukrotnie sprawdzić wszystkie obliczenia. Musimy zarazem wiedzieć, że zaokrąglamy końcówki sum. Końcówka 49gr idzie w dół, zaś 51gr w górę. Kwoty są głównym aspektem każdego rozliczenia podatkowego!

 

Nowe wersje formularzy

 

Kiedy używamy drukowanych formularzy tudzież niedokładnie przeglądamy Internet, możemy trafić na formularze przedawnione. Nie opłaca się gromadzić PITów na zapas, kilka lat naprzód. Każdego roku któryś z PITów może ulec drobnej zmianie, ale ona już wystarczy, aby doprowadzić do błędów. Z program do PIT 2013 mamy pewność, że PITy są aktualne i bezbłędne.

Dodatkowo pamiętajmy o kluczowym etapie – podpisie zamykającym formularz. Bez niego dowolny dokument jest nieważny. Zacznij deklaracje nawet dzisiaj, a zdążysz poprawić PIT przed końcem sezonu.

pit 38 podatki pit Formularz pit 36 ulga na dzieci pit 2014 PIT przez Internet Program do pit PIT 36 odliczenia podatkowe podatki 2014

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>