Deklaracja Pit 37 – jak prawidłowo uzupełnić

Posted by on sty 21, 2014 in Artykuły | 0 comments

W bytowaniu każdego, a co za tym idzie mającego dochody człeka, nadchodzi jeden z najmniej cenionych chwil – rozliczenie podatkoweFormalność nie jest zawsze karkołomna, jeżeli działamy wg paru kroków.

Większość rozliczających się osób funkcjonujących na etacie absorbować powinien jedynie druk pit 37. Został stworzony rozliczeń podatku dochodowego dla osób fizycznych, które w poprzednim roku osiągnęły zyski z tytułu wynagrodzeń powstających m.in. ze stosunku pracy. Pod tę kategorię podlegają podobnie zasiłki, stypendia ewentualnie emerytury. Niżej, w niewielu ruchach proponujemy, jak łatwo i prędko rozliczyć się z bieżącego podatku online.

Krok 1 -  Wybór programu do obsługi PIT-37

 Ażeby rozpocząć należałoby wyszukać w sieci oraz wziąć którykolwiek spośród sporej ilości przystępnych programów do wypełniania PITu. Bezpłatny program pit można uzyskać klikając na baner po lewej stronie. Wtedy przyjdzie zorganizować wszelakie obowiązkowe dokumenty. Należą do nich przede wszystkim dowód osobisty oraz druki PIT-11 otrzymane od zatrudniających. Jeżeli chcesz strać się o ulgę na dziecko, obowiązkowy będzie jeszcze jego PESEL. Jeśli korzystasz z Internetu, również możesz starać się o dofinansowanie. Przygotuj wiec rachunki za Internet w ubiegłym roku.

Warto wiedzieć, że za pomocą Internetu wolno dostarczyć także wiele różnych deklaracji fiskalnych, w tymże np. dokument vat7 czy PIT38. W bieżącym tekście, będziemy się jednakże interesować się jedynie sprawą PIT-37.

 

Krok 2 – Rozpoczęcie pracy z programem

Przewaga przystępnych aplikacji proponuje dwa sposoby, które wybieramy zgodnie z swymi preferencjami. Są to:

a) Formularz aktywny

b) Kreator PIT

Pierwsza opcja, dana jest dla jednostek doświadczonych, które pragną wypełniać formularz krok po kroku oraz mieć kontrolę nad wszelkim jej fragmentem także momentem uzupełniania. Druga z kolei, umożliwia początkującym podatnikom swobodnie uporać się z wyliczeniem. Urządzona jest w rozumny kalkulator, który wypełniając rolę strzegącego nad wszystkim opiekuna, instynktownie dopełnia pola dokumentu oraz dostosowuje okolicznościowe braki.

Krok 3 – wprowadzenie przychodów podatnika

 

Podatek za 2013 rok uzupełniamy, począwszy od przedstawiania danych osobowych. Na dalszym etapie, nadchodzi czas na przedstawienie wiadomości o dochodach. W większości przykładów, owe pola będą wymagały użytkowania formularza PIT-11, uzyskanego od zleceniodawcy albo innego płatnika (np. ZUS). Wypełniamy więc puste pola, pobierając z danych z aktualnego dokumentu.

 

Na podstawie otrzymanego PIT-11 uzupełniamy następujące pozycje PIT-37:

a) przychód (poz. 37)
b) koszty uzyskania przychodu (poz. 38),
c) zaliczka pobrana przez płatnika (poz. 41)
d) składki na ubezpieczenia społeczne (poz. 91)
e) składki na ubezpieczenia zdrowotne (poz. 108).


Dochód (poz. 39) wypełniony zostanie automatycznie.

Kiedy uzyskaliśmy dochód od kilku pracodawców kwotę wpływów przynależy podliczyć. Pełna wartość kosztów uzyskania wpływów nie może jednak przewyższyć wyznaczonych pułapów.

 

Krok 4 – Ulgi podatkowe


Kwestionariusz PIT-37 uwzględnia ulgi z za podsiadanie dzieci i posiadanie Internetu.
W przypadku dziecka, starczy dodać jego numer PESEL, by system samodzielnie oszacował ulgę. Jeżeli jednak ubiegamy się o dofinansowanie wydatków Internetu, będą wskazane rachunki, zatwierdzające istotne wydatki. Opłatę abonamentową starczy dokonać tylko za pierwotny miesiąc. System samodzielnie uzupełni resztę.

Krok 5 – Przekazanie 1% podatku

Jeśli chcemy, 1% podatku może, zamiast do stawki państwowej, wejść na konto wskazanej poprzez nas instytucji interesu publicznego. Wystarczy napisać jej numer KRS i nazwę, i na jej poczet zostaną przekazane pieniądze.

Bagatelizując ciężar opłaty dostatecznej kwoty, podatek za 2013 pozostanie oddany w chwili, kiedy postanowimy się dać naszą deklarację online do Urzędu Skarbowego. Pamiętajmy tymczasem, że należałoby wydrukować sobie wersję dla siebie oraz zatrzymać na czas pięciu lat.

pit 38 podatki pit Formularz pit 36 ulga na dzieci pit 2014 PIT przez Internet Program do pit PIT 36 odliczenia podatkowe podatki 2014

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>