Czym różni się składanie PIT 36 w postaci tradycyjnej od postaci elektronicznej

Posted by on gru 12, 2013 in Artykuły | 0 comments

Coraz intensywniej narasta zainteresowanie składaniem deklaracji z podatków za pomocą Interentu. Taka możliwość jest fantastyczną alternatywą, bo jest to spore udogodnienie w normalnym życiu. Omijamy dzięki temu przebywania w zatłoczonych Urzędach, zyskamy czas, jaki moglibyśmy wykorzystać w inny sposób, ale przed wszystkim, stosując odpowiednie programy - unikamy popełniania  błędu.

 Elekronicznie i błyskawicznie

Przeprowadzenie dokumentufiskalnego przy użyciu laptopa, zajmie nam 10 minut. Rozliczając się z podatku należy nabyć program PIT pro.Użytkowanie nie wymaga jakiś specyficznych znajomości obsługi komputera. Wypełnienie deklaracji online jest mało kłopotliwe, wykorzystajmy tylko podpowiedzi programu. Gdy dokonujemy rozliczenia podatkowego nie musimy koniecznie przebywać w Fiskusie, mamy możliwość dokonania tego w domowych pieleszach. Kiedy dokonamy uzupełniania naszego formularza odsyłamy go do Urzędu Skarbowego.

PIT i możliwości jego rozliczenia

Jeśli zaistnieje taka możliwość wypełnijmy PIT elektronicznie. Nie przejmujmy się stopniem trudności tego zdania, specjalny program przeprowadzi nas przez całą procedurę bez najmniejszego problemu. Nie obawiajmy się też, że nie podpisaliśmy się osobiście. Nie jest to konieczne. Musimy pamiętać, jakie dochody osiągnęliśmy w roku poprzednim. Po wysłaniu go pocztą elektroniczną do Skarbówki, zdobędziemy dokument zaświadczający w formie UPO. Stanowi on stwierdzenie złożenia naszego zaznania skarbowego.

Współczena technologia daje nam wiele możliwości. Wykrzystajmy je, aby szybko rozliczyć się z pitów, mamy na to czas do końca kwietnia 2014 roku.

pit 38 podatki pit Formularz pit 36 ulga na dzieci pit 2014 PIT przez Internet Program do pit PIT 36 odliczenia podatkowe podatki 2014

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>