Czy PIT Cię dotyczy?

Posted by on kwi 17, 2014 in Artykuły | 0 comments

Deklaracje podatkowe to głośne wydarzenie w całym kraju. Wielu obywateli zastanawia się, czy również muszą wypełnić formularz. Sprawdź, czy Ciebie to dotyczy.

PIT dla emerytów?

Typowyu rencista czy emeryt może rozważać czy dotyczy go rozliczanie PIT, przede wszystkim gdy świeżo zyskał ten status. Przeważnie nie ma obowiązku, żeby wysyłał PIT, jeżeli nie zarabia dodatkowymi zajęciami. W innych sytuacjach należy rozliczyć dodatkowe dochody.

Kiedy student rozlicza PIT?

Studenci nie martwią się PITami, gdy nie pracują. Sam powód prowadzenia nauki nie zobowiązuje ich do zeznania PIT. Tyczy się to również stypendiów. Stypendia dedykowane są całkowicie dla studentów i nie są ścigane jako zarobki. Dlatego nawet jeżeli student wykorzystuje kilka zasiłków tego rodzaju i nie zarabia na boku, nie musi wypełniać deklaracji podatkowej.

Umowa o dzieło, o pracę, zlecenie

Kiedy jesteśmy zatrudnieni legalnie i mamy umowę o dzieło, zlecenie czy o pracę, w tych wypadkach trzeba wypełnić PIT, obojętnie jak długo pracujemy lub ile mamy lat. Po otrzymaniu PIT 11 od pracodawcy trzeba już zacząć osobistą deklarację.

W każdej sytuacji rozliczenie PIT nie jest problematyczne. Czas ściągnąć program do PIT 2013 z niniejszej strony, aby mieć rozliczenie PIT 2013 z głowy.

pit 38 podatki pit Formularz pit 36 ulga na dzieci pit 2014 PIT przez Internet Program do pit PIT 36 odliczenia podatkowe podatki 2014

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>