Co uległo zmianie w uldze rodzinnej

Posted by on paź 24, 2013 in Artykuły | 0 comments

Deklaracja podatkowa 2013 to najnowsze modyfikacje w zakresie ulg podatkowych, co nie ominęło ulgi prorodzinnej.

Ulga prorodzinna, jaką można uzyskać w trakcie rozliczenia, zależna jest od tego, czy podatnik trwa w związku małżeńskim, iloma zajmuje się dziećmi, ile wynoszą jego zarobki.

Jeżeli rodzic obejmuje samodzielną opiekę nad dzieckiem, ponieważ podczas roku ubiegłego rozwiódł się, przebywa w separacji prawnej, lub jest w małżeństwie z osobą przebywającą w więzieniu lub pozbawioną praw rodzicielskich, zyski nie mogą przekraczać 56 000 zł w sumie rocznej.

Prócz tego 112 000 zł to limit przychodów w momencie, gdy nieletni wychowywany jest przez rodziców w związku małżeńskim albo przez osobę całkowicie osamotnioną, pannę lub kawalera, wdowca lub wdowę, osobę poza małżeństwem od ponad roku. 

Aby skorzystać z ulgi, dodajemy do PITu załącznik PIT-O w trakcie rozliczenia podatkowego. Ulga jest odliczana od podatku, nie od dochodu. W formularzu należy podać liczbę dzieci oraz zapisać ich numery PESEL. Jeżeli tych numerów brak, trzeba wtedy zawszeć imiona, nazwiska jak też daty urodzenia. Organa kontroli skarbowej mogą zapytać o dokument z aktu urodzenia dziecka, czy zaświadczenie o tym, że dziecko pobiera nauki.

 

 

pit 38 podatki pit Formularz pit 36 ulga na dzieci pit 2014 PIT przez Internet Program do pit PIT 36 odliczenia podatkowe podatki 2014

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>