Co możemy odliczyć od pit 36

Posted by on gru 20, 2013 in Artykuły | 0 comments

Deklaracja PIT 36 jest jednym spośród nieczęsto wybieranych blankietów, powodem jest to, że uzwględania osoby prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą i tych, które rozliczenia z Fiskusem dokonują samodzielnie. Podatnicy Ci są w mniejszości. Większość Polaków dokonuje rozliczeń z podatku przez firmę lub osobę, która zatrudnia. Mając na uwadze PIT 36, należy uwzględnić fakt, że działa zasadniczo mniejsza liczba ulg fiskalnych, niż w przypadku PIT 37. Słusznym postępowaniem jest poznanie się z rodzajami  ulg i zorientowanie się, co możemy odliczyć od podatku.

Ulgi w PIT 36

 Ulga prorodzinna jest jedną z ulg, którą możemy odpisać przy rozliczeniu z deklaracji podatkowej. Dokument ten wypełnia tylko jedna osoba. W praktyce oznacza to, że uniemożliwia to nam rozliczenie się wspólnie z małżonkiem. Związane jest to z nadzorowaniem przez płatnika działalności gospodarczej, którą rozpatruje się inaczej niż zatrudnienie na etat. Nie możemy też skorzystać z oferty nabycia ulgi, gdy wychowujemy samotnie dziecko.

Pracowałeś za granicą? Zobacz, co jakie ulgi Ci przysługują

Ulga abolicyjna, jest stworzonadla osób, które były zatrudnione za granicą i nie zostały zwolnione z płacenia podatku w Polsce. W takim przypadku można ubiegać się o uwolnienie z podatku według pewnej i charakterystycznej skali. 

Korzystając z ulgi abolicyjnej należy wypełnić załącznik PIT-ZG. 

pit 38 podatki pit Formularz pit 36 ulga na dzieci pit 2014 PIT przez Internet Program do pit PIT 36 odliczenia podatkowe podatki 2014

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>