Co kryje się pod pojęciem czynnego żalu?

Posted by on paź 25, 2013 in Artykuły | 0 comments

Czy doszło z twojej strony do małej, podatkowej zbrodni? Masz wciąż szansę obronić swoją osobę.

W sytuacji, gdy nie daliśmy rady złożyć naszego formularza PIT na czas albo dokonaliśmy innych przekłamań w kwestii naszej działalności gospodarczej, mamy szansę usprawiedliwić się przed urzędem skarbowym na drodze czynnego żalu.

Czym jest czynny żal? 

Czynny żal to nazwa wydarzenia, gdy przestępca osobiście przyznaje się do tego, że popełnił wykroczenie, postanawia niekontynuować bezprawnego procederu i, przedstawiając pobudki swojego postępowania, zgłasza się o przebaczenie. Czynny żal zazwyczaj powoduje, że narzucona na nas kara okaże się zdecydowanie mniejsza, a nawet możemy ją tym samym odwołać.

Czynny żal wobec skarbówki

Jeżeli zdarzyło się, że podejmując się działalności zaniedbaliśmy księgi rachunkowe albo na ten przykład nie wysłaliśmy deklaracji podatkowej, powinniśmy czym prędzej sporządzić czynny żal. Stanowi on dokument nieformalny i nie kształtują go jakiekolwiek przewidziane paragrafy. Wysłanie czynnego żalu należy do obowiązku osoby, jaka była odpowiedzialna za deklarację podatkową, czy prowadzenie ksiąg. W sytuacji osoby fizycznej, ona jedna będzie nadawcą czynnego żalu.

Idealnym podejściem jest nie doprowadzać do sytuacji, jakie sprawić mogą byśmy faktycznie żałowali. Dlatego najlepiej kończmy zeznanie podatkowe o czasie, nie polegajmy na kruczkach prawnych i postępujmy uczciwie, a wyślemy w ciągu życia mniej dokumentów urzędowych.

pit 38 podatki pit Formularz pit 36 ulga na dzieci pit 2014 PIT przez Internet Program do pit PIT 36 odliczenia podatkowe podatki 2014

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>