Bądź ostrożny wypełniając PIT

Posted by on sty 24, 2014 in Artykuły | 0 comments

Bywa, że często mylimy się w rozliczeniu podatkowym. Musimy wpisać tam liczne informacji, co prowokuje liczne błędy. Powinniśmy zwracać uwagę na kluczowe podpunkty.

Wypełnianie PIT 36

Ten druk może okazać się zawiły. Przewidziany jest on głównie dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Choć w tym roku większość z nas wypełni PIT 37, to PIT 36 jest drugim pod względem liczebności. Sporo osób uzupełniających przeważnie inny PIT nie wie, że powinna dokonać rozliczenia na tym formularzu.

Ulgi podatkowe

Częstokroć nie orientujemy się, jakie ulgi są dla nas lub nie możemy ich prawidłowo rozliczyć. Lecz to wcale nie jest tak trudne, jak wygląda. Należy jedynie posiąść minimalną wiedzę. Większość informacji znajdziemy w Internecie. W tym momencie jest wiele serwisów podatkowych, które rozwieją nasze wątpliwości.

Dobrze uzupełnione dane

Znaczna część deklaracji PIT oddawana jest do korekty właśnie przez błędne uzupełnienie druku. Są to często pomyłki w informacjach personalnych czy w przedstawianiu dochodów i strat. Zdarzają się też błędne wyliczenia. Dlatego przed wysłaniem naszego formularza, przeczytajmy go dokładnie jeszcze raz. Miejmy na uwadze, że wyniki z poszczególnych tabelek muszą wynikać z poprzednich.

Miejmy na uwadze, że najmniej błędów można popełnić, gdy korzystamy z zupełnie darmowego i przydatnego programu PIT Pro dostępnego na naszym portalu.

pit 38 podatki pit Formularz pit 36 ulga na dzieci pit 2014 PIT przez Internet Program do pit PIT 36 odliczenia podatkowe podatki 2014

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>