Archiwizacja e-deklaracji

Posted by on lut 1, 2014 in Artykuły | 0 comments

Deklaracje PIT pod postacią papierową, choć bywają dużo mniej wygodne, bez wątpienia łatwe są do zachowania czy doręczenia do urzędu. Za to PITy w formie elektronicznej dla początkujących mogą wydawać się niebezpieczne.

Chmura – nowoczesne rozwiązanie

 

Chmura jest świeżą metodą przechowywania plików. Jest kompatybilna z programem do PITów udostępnionym na naszym portalu. Jeśli przesyłamy druk PIT do chmury, mamy pewność, że plik nie skasuje się i będziemy mieli go na wyłączność przez cały czas i w każdym mieście, gdzie jest Internet. Chmura to prywatna przestrzeń strzeżona hasłem, dostępna tylko dla pojedynczego użytkownika.

 

Mail albo HDD

 

Uzupełniony formularz PIT można przechowywać na dysku tak, jak wszelkie prywatne pliki. Dysk twardy ma problem z tym, że może zostać zniszczony, poprzez wirusy, błędy czy uszkodzenia. Dlatego rozsądnie jest dodatkowo zapisać plik z formularzem na mailu, pendrivie czy płycie.

 

Ochrona programu PIT

 

Ważną kwestią dla bezpieczeństwa naszego formularza jest używanie programu, który posiada gwarancję, że nasze dane personalne będą ukrywane zgodnie z prawem i nie przeciekną dalej. Takie warunki spełnia program do PIT bezpłatny do pobrania z tej strony. Masz pewność, że PIT pozostanie cały, a dane pozostaną prywatnością.

 

Gdy używamy e-deklaracje, musimy pamiętać o UPO – wydruku, jaki udowadnia, że dokonaliśmy rozliczenia rocznego. Otrzymujemy go chwilę po doręczeniu pliku z pełnym drukiem.

pit 38 podatki pit Formularz pit 36 ulga na dzieci pit 2014 PIT przez Internet Program do pit PIT 36 odliczenia podatkowe podatki 2014

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>