1% podatku – jak być pewnym

Posted by on lut 25, 2014 in Artykuły | 0 comments

Kampania podatkowa jest w toku. Do końca kwietnia Polacy dokonują zeznań podatkowych. Z tej okazji możemy pomóc poprzez przepisanie 1% na rzecz OPP. Czy to zawsze jest bezpieczne?

Organizacje Pożytku Publicznego i KRS

Każda organizacja, dla której możemy przeznaczyć 1% podatku, obowiązkowo jest zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym. To nadaje jej legalność oraz umożliwia przepisanie procenta. W przeciwnym wypadku organizacja byłaby pozbawiona numeru KRS, który jest nieodzowny, jeśli planujemy ją wspomóc. Dzięki temu mamy pewność, że instytucja działa jawnie.

Czy istnieją nieuczciwe OPP?

OPP mają naprawdę rozmaity zasięg swoich działań. Lecz w zdecydowanej większości funkcjonują uczciwie, szczególnie kiedy są to organizacje o charakterze charytatywnym. Kiedy dostają już status organizujący przekazywanie im 1% podatku, to oznacza że ich działalność jest sprawdzana i akceptowana. Z tych względów możemy być pewni. Ledwie znikomy procent organizacji okazuje się wątpliwy, a sprawa szybko jest rozgłaszana przez media.

Komu przekazać 1%?

Dzięki demokratycznym zasadom przekazywania 1% zyskujemy całkowitą wolność we wskazywaniu OPP. Dlatego wybierając to, co współpracuje z naszym sumieniem i poglądami, ograniczamy lęki, że nasze pieniądze będą wykorzystane w zły sposób.

Pamiętaj, że 1% to bardzo mała suma. Możesz przesłać procent używając naszego całkowicie za darmo program do PIT 2013 udostępnionego na tym serwisie!  

pit 38 podatki pit Formularz pit 36 ulga na dzieci pit 2014 PIT przez Internet Program do pit PIT 36 odliczenia podatkowe podatki 2014

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>